O samotnej wyprawie na Noszak w programie „Za siódmą górą”

Tym razem przenosimy się na pogranicze Afganistanu i Tadżykistanu, którędy kiedyś prowadził jedwabny szlak, a współcześnie okazjonalnie przemierzają przemytnicy opium. Docieramy pod wielki szczyt Noszak, największą górę Afganistanu, pamiętającą najazd wojsk radzieckich, a także rozwój talibów i ekstremistycznego odłamu islamu. Obejrzyjcie o samodzielnej wyprawie na Noszak.

Pogranicze Tadżykistanu i Afganistanu, gdzie można z łatwością znaleźć pozostałości po dawnym konflikcie ze Związkiem Radzieckim.

W tym miejscu turystów raczej nie znajdziemy, ale zdarzają się przyjezdni. W programie Stefana Czernieckiego „Za siódmą górą” rozmawiamy o wejściu na Noszak (7492 m n.p.m.), najwyższą górę Afganistanu.

Bez medialnego wsparcia, bez sponsorów, bez rozgłosu, bo o to chodzi w podróżowaniu i chodzeniu po górach. Mam nadzieję, że ciekawa rozmowa ze Stefanem zainspiruje i pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Wszedłem samemu na szczyt, bo w górach odnajduję swobodę, wolność...

Poczytaj na blogu więcej o wyprawie na Noszak w Afganistanie

Komentarze

5 odpowiedzi

  1. Łooo, ale niesamowita wyprawa! Chapeau bas za determinację! A jak sobie wyobrażam te dwa wielkie plecaki na wysokości prawie 7500m to nie wiem, czy najpierw mi wybuchają płuca, czy kapitulują kolana 😉

  2. No Łukasz, powielę powyższe komentarze: szacun za odwagę i gratuluję szczytu, kraju i nagrania. Życzę realizacji dalszych planów podróżniczych/ górskich!

  3. Wow, kolejny odcinek!!! Ja jestem totalnie teraz wkręcona we wszystkie filmy na yt zw. z górami! Lecą całymi dniami, tak więc włączam! 😀 Jestem pod mega wrażeniem, gratuluje i mogę się tylko zachwycać Twoją pasją! <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *