O samotnej wyprawie na Noszak w programie „Za siódmą górą”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Tym razem przenosimy się na pogranicze Afganistanu i Tadżykistanu, którędy kiedyś prowadził jedwabny szlak, a współcześnie okazjonalnie przemierzają przemytnicy opium. Docieramy pod wielki szczyt Noszak, największą górę Afganistanu, pamiętającą najazd wojsk radzieckich, a także rozwój talibów i ekstremistycznego odłamu islamu. Obejrzyjcie o samodzielnej wyprawie na Noszak.

Pogranicze Tadżykistanu i Afganistanu, gdzie można z łatwością znaleźć pozostałości po dawnym konflikcie ze Związkiem Radzieckim.

W tym miejscu turystów raczej nie znajdziemy, ale zdarzają się przyjezdni. W programie Stefana Czernieckiego „Za siódmą górą” rozmawiamy o wejściu na Noszak (7492 m n.p.m.), najwyższą górę Afganistanu.

Bez medialnego wsparcia, bez sponsorów, bez rozgłosu, bo o to chodzi w podróżowaniu i chodzeniu po górach. Mam nadzieję, że ciekawa rozmowa ze Stefanem zainspiruje i pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Wszedłem samemu na szczyt, bo w górach odnajduję swobodę, wolność...

Poczytaj na blogu więcej o wyprawie na Noszak w Afganistanie

Komentarze

5 odpowiedzi

  1. Łooo, ale niesamowita wyprawa! Chapeau bas za determinację! A jak sobie wyobrażam te dwa wielkie plecaki na wysokości prawie 7500m to nie wiem, czy najpierw mi wybuchają płuca, czy kapitulują kolana 😉

  2. No Łukasz, powielę powyższe komentarze: szacun za odwagę i gratuluję szczytu, kraju i nagrania. Życzę realizacji dalszych planów podróżniczych/ górskich!

  3. Wow, kolejny odcinek!!! Ja jestem totalnie teraz wkręcona we wszystkie filmy na yt zw. z górami! Lecą całymi dniami, tak więc włączam! 😀 Jestem pod mega wrażeniem, gratuluje i mogę się tylko zachwycać Twoją pasją! <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *