Co to jest „8 Solo”?

W „8 Solo” postawiłem sobie za cel zdobycie dowolnych ośmiu szczytów powyżej tysiąca, dwóch, trzech tysięcy metrów, i tak aż do ośmiu tysięcy. Za każdym razem ma to być wspinaczka samotna, bez wsparcia agencji, bez sponsorów i z tylko jednym namiotem.

„8 Solo” pozwala na zbalansowany rozwój umiejętności wspinaczkowych oraz własnej osobowości, aby móc bez użycia tlenu z butli ostatecznie pokonać samotnie barierę ośmiu tysięcy metrów nad poziomem morza.

Dlaczego „8 solo”?

„8 Solo” to górska ścieżka, dzięki której poznaję własne słabości, wzmacniam charakter, rozwijam swoją pasję. Każda góra doświadcza mnie w inny sposób. Czas spędzony samotnie między strzelistymi turniami pozwala się wyciszyć, a solowa wspinaczka – dotrzeć do granicy własnych możliwości.

Czym dla Ciebie jest „8 solo”?

Chcę, aby każdy nowy projekt górski był bardziej wymagający. To mnie ekscytuje i zachęca do działania. Gdzieś jednak musi być cel, ta górska ścieżka dokądś musi prowadzić. „8 solo” chroni mnie przed przekroczeniem subtelnej granicy między pasją a obsesją.

Moje „8 solo”

1k – Babia Góra, 1725 m n.p.m.
2k – Kozi Wierch, 2291 m n.p.m.
3k – Pico del Teide, 3715 m n.p.m.
4k – Matterhorn, 4478 m n.p.m.
5k – Demawend, 5610 m n.p.m.
6k – Aconcagua, 6961 m n.p.m.
7k – Noszak, 7492 m n.p.m.
8k – Manaslu, 8156 m n.p.m.

8 solo w górach
Co dalej?

To ścieżka, którą może podążać każdy, to alternatywa dla dawno przetartych szlaków, takich jak Korona Ziemi lub Śnieżna Pantera. „8 Solo” to nie tylko samodzielne zdobywanie szczytów oraz nieskrępowana eksploracja gór, ale także swoboda wyboru i umysł wolny od schematów.