O książce

Aconcagua

Fascynująca opowieść
o przygodzie o afgańskim Hindukuszu. Pełna napięcia, emocji, szacunku do ludzi
i pasji do gór.

Afganistan. Góry, ludzie, wojna

Fascynująca opowieść o przygodzie o afgańskim Hindukuszu. Pełna napięcia, emocji, szacunku do ludzi i pasji do gór.

Aconcagua

271

STRON

10

ROZDZIAŁÓW

68

ZDJĘĆ

GÓRA

Dlaczego Afganistan?

Opowieść o kraju od dziesięcioleci targanym wojnami, zapomnianych górach, samotnym wejściu na najwyższy szczyt Afganistanu, narodzinach polskiego himalaizmu zimowego i zmaganiach afgańskich alpinistek.

W książce autor zabiera czytelnika do Korytarza Wachańskiego. Sprawdza, czy można wspinać się bezpiecznie w afgańskim Hindukuszu. Podąża śladami średniowiecznych kupców, mudżahedinów broniących dostępu do regionu przed talibami czy polskich alpinistów, którzy właśnie tu rozpoczynali epokę zimowej
eksploracji gór najwyższych.

Był tez świadkiem górskich zmagań młodej Hanify. Sprawdźmy, czy uda się pierwszej Afgance postawić stopę na Noszaku – najwyższym szczycie kraju jej ojców – oraz czy znajdzie się jeszcze miejsce na radość w państwie zajmującym niechlubne ostatnie miejsce w Światowym Rankingu Szczęścia.

Aconcagua

GÓRA

O autorze

Łukasz Kocewiak – podróżnik i himalaista. Autor nagrodzonej na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów „Mediatravel” książki górsko-podrózniczej „Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika”.

Organizator wypraw wysokogórskich w Himalaje, Pamir, Hindukusz. Od ponad dziesięciu lat z pasją prowadzi bloga Kartka z Podróży. Wielokrotnie publikował na łamach czasopism o tematyce górskiej czy społeczno-kulturowej. Ceniony prelegent na festiwalach górskich i podróżniczych.

Doktor nauk ścisłych z zakresu energetyki odnawialnej. Autor lub współautor ponad stu publikacji naukowych. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje przy zrównoważonym wdrażaniu energetyki odnawialnej. Ciekawość świata i pasja
do podróżowania, fotografii i gór łączą się w harmonijny sposób i pchają go konsekwentnie w stronę coraz to ciekawszych przedsięwzięć.

Zrealizował miedzy innymi takie projekty, jak wyprawa samochodem terenowym po Saharze i pustyni Gobi, 16 ooo km pociągiem przez Azję, wyprawa na Pik Lenina,
Denali, Matterhorn, Aconcaguę, Noszak, Manaslu. Na cztery ostatnie wszedł samodzielnie w ramach projektu „8 Solo”.

Aconcagua

GÓRA

Opinie o książce

FRAGMENT

OCENY

KUP

Wydawca

Patroni medialni

GÓRA