X

Kim jesteśmy?

Patrycja Skłodowska-Kocewiak - Kartka z Podróży

Patrycja

Z wykształcenia geograf – człowiek zafascynowany poznawaniem i opisywaniem świata; z pasji – grafik i obieżyświat. Podróżuję od zawsze, bo życie to jedna wielka podróż – odkrywanie nowych miejsc i doświadczanie wrażeń, które odciskają na nas tak silne piętno, że sięgamy po więcej. Takie właśnie jest to moje podróżowanie – wieczna przygoda, która tylko pozornie kończy się gdy rozpakowuję plecak; bo trwa nadal w głowie, kiedy opisuję swoje przeżycia i fascynacje.

Strona domowa: patrycja.kocewiak.eu

Łukasz Kocewiak - Kartka z Podróży

Łukasz

Z wykształcenia inżynier elektryk. Najprawdopodobniej jedyny człowiek, który uprawia prąd i hoduje wiatraki, a swoje wrażenia opisał w rozprawie doktorskiej. W wolnych chwilach wspinam się tu i ówdzie i jakoś zawsze ciągnie mnie w góry wysokie. Pasja do podróżowania, fotografii i gór łączą się w harmonijny sposób i pozwalają w wolnych chwilach prowadzić tego bloga.

Strona domowa: lukasz.kocewiak.eu

My

Poznaliśmy się jeszcze na studiach snując razem plany o wspólnych podróżach. Teraz konsekwentnie realizujemy nasze marzenia poznając otaczający nas świat – począwszy od pobliskiego lasu, na poddaszu ziemi skończywszy. Staramy się doświadczyć odwiedzane miejsca zarówno z punktu widzenia kultury, społeczeństwa jak i piękna otaczającej przyrody. Nie jesteśmy amatorami gotowych, zorganizowanych wczasów na plaży pod parasolką i wszelkie oferty „last minute” omijamy szerokim łukiem.
Większość zdjęć opublikowana na blogu jest naszego autorstwa. Zdarzają się wyjątki, ale jest to wtedy wyraźnie podkreślone. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby nasze fotografie były ciekawe i wykonane z pomysłem, tak aby uprzyjemnić Twój czas spędzony na blogu. Jeśli podobają Ci się zdjęcia lub tekst – skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na współpracę. Jednocześnie informujemy, że posiadamy wszelkie prawa do fotografii zamieszczonych na tej stronie, dlatego też prosimy, aby nie rozpowszechniać ich bez naszej zgody.

Kopiowanie naszych tekstów oraz wykorzystywanie zdjęć bez naszej zgody jest zabronione. (Dz. U. Nr 24, poz. 83)

 [English]

Patrycja

My background is geography but I work as a graphic designer. I love travelling, but I can’t call myself a traveler. I don’t feel like a tourist either, because I associate tourists with last-minut holidays and touristic agencies, which I never would like them to arrange my trips. Not a traveler, not a tourist, then who? A person who has been taught how beautiful the world is and who decided to verify that knowledge by herself.

Łukasz

Probably, he is the only one man who breeds current and grows windmills, and his impressions are described in his PhD thesis. In his free time he trains indoor climbing and mountaineering. Passion for traveling, photography and mountains come together in a harmonious way and allows me in free time to write this blog.

We

We met during our studies in Poland. Since then we have been traveling all around the world, trying to get to know the beauty of the nature, people and their culture. All trips we have been to are arranged by us – we never use travel agencies service, because we believe that it wouldn’t be possible to feel the atmosphere of the visited place from behind the bus window.
The vast majority of pictures published on this blog is taken by us. There are few exceptions, but it is clearly marked. We do our best to make our photography as much good as it’s possible to make your visit on the blog enjoyable. However, we remind that all rights to photographs on the website are the property of its authors.

All rights reserved. No part of these pages, either text or image may be used for any purpose other than personal use. Therefore, reproduction, modification, storage in a retrieval system or retransmission, in any form or by any means, electronic, mechanical or otherwise, for reasons other than personal use, is strictly prohibited without prior written permission.

Co dalej?

Działamy nie tylko na blogu. Kartkę z Podróży traktujemy jako formę komunikacji i ekspresji siebie w cyfrowym świecie. Istniejemy w rzeczywistości i cenimy sobie spotkania na żywo oraz inspirujące rozmowy o podróżach. Jest możliwość spotkać się z nami, porozmawiać o górach lub zakupić książkę z dedykacją. Zobaczcie, gdzie w najbliższym czasie organizujemy spotkania, gdzie możecie nas posłuchać w eterze lub zobaczyć na wizji oraz gdzie o nas poczytać.