O nas (Wersja Polska) About us (English Version)

Cześć!

„Kartka z podróży” to źródło podróżniczych inspiracji. Dzieląc się przygodami z podróży pokazujemy otaczający nas świat – począwszy od pobliskiego lasu, na poddaszu ziemi skończywszy. Staramy się doświadczyć odwiedzane miejsca zarówno z punktu widzenia kultury, społeczeństwa jak i piękna otaczającej przyrody. Nie jesteśmy amatorami gotowych, zorganizowanych wczasów na plaży pod parasolką i wszelkie oferty „last minute” omijamy szerokim łukiem.

Portret kobiety w okularach przeciwsłonecznych - Patrycja Skłodowska

Ciekawość świata ma we krwi. Zaszczepioną w dzieciństwie pasję pogłębiała studiując geografię. Kocha galopy po plaży i wiatr w żaglach. Miłośniczka podróży kulinarnych. Fascynuje się folklorem i sztuką ludową. Podróżując szczególnie skupia się na poznawaniu kultury i społeczeństwa odwiedzanego kraju.

Kartka-z-Podrozy-LKocewiak-01
Łukasz

Specjalista od energetyki odnawialnej. Najprawdopodobniej jedyny człowiek, który uprawia prąd i hoduje wiatraki, a swoje doświadczenie wykorzystuje w projektowaniu morskich farm wiatrowych. Pasja do podróżowania, fotografii i gór łączą się w harmonijny sposób i pozwalają w wolnych chwilach prowadzić tego bloga.

Współpraca

Zapraszamy do współpracy. Z chęcią opowiemy o naszych podróżach podczas prezentacji. Nasze spotkania podróżnicze są zawsze wyjątkowe dzięki interakcjom z widzami. Staramy się angażować publiczność pokazując rekwizyty z podróży. Dysponujemy wysokiej jakości materiałami multimedialnymi.

Podczas spotkań promujemy odpowiedzialną i zrównoważoną turystykę. Przekazujemy wartości, które z naszej perspektywy przyczyniają się do kształtowania postawy turysty i podróżnika wrażliwego na piękno wynikające z różnic kulturowych. Poruszamy kwestie tolerancji i szacunku dla lokalnych społeczeństw, a także dbałość o środowisko naturalne.

O Kartce

„Kartka z podróży” powstała, aby dzielić się przygodami z trzymiesięcznego pobytu na Nowej Zelandii. Pierwsza wersja bloga została założona w pociągu relacji Fredericia-Kopenhaga, w drodze na lotnisko. Stopniowo przerodziła się w coś więcej niż blog. Dziś „Kartka” to nasza wielka pasja mająca wpływ na styl życia. Piszemy o podróżach oraz motywujemy do samodzielnego organizowania wypraw wysokogórskich. Organizujemy slajdowiska, spotkania podróżnicze. Publikujemy w prasie tematycznej.

Większość zdjęć opublikowana na blogu jest naszego autorstwa. Zdarzają się wyjątki, ale jest to wtedy wyraźnie podkreślone. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby nasze fotografie były ciekawe i wykonane z pomysłem, tak aby uprzyjemnić Twój czas spędzony na blogu. Jeśli podobają Ci się zdjęcia lub tekst – skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na współpracę. Jednocześnie informujemy, że posiadamy wszelkie prawa do fotografii zamieszczonych na tej stronie, dlatego też prosimy, aby nie rozpowszechniać ich bez naszej zgody.

Kopiowanie naszych tekstów oraz wykorzystywanie zdjęć bez naszej zgody jest zabronione. (Dz. U. Nr 24, poz. 83)

Patrycja

My background is geography but I work as a graphic designer. I love sailing and horse riding. When I travel I focus on culture and history. I appreciate outdoor activities, especially bush crafting and trail running. My big passion is cooking which is a huge part of my travelling discoveries.

Łukasz

Probably, he is the only one man who breeds current and grows windmills as an electrical engineer. In his free time he trains indoor climbing and mountaineering. Passion for traveling, photography and mountains come together in a harmonious way and allows me in free time to write this blog.

We met during our studies in Poland. Since then we have been traveling all around the world, trying to get to know the beauty of the nature, people and their culture. All trips we have been to are arranged by us – we never use travel agencies service, because we believe that it wouldn’t be possible to feel the atmosphere of the visited place from behind the bus window.

The vast majority of pictures published on this blog is taken by us. There are few exceptions, but it is clearly marked. We do our best to make our photography as much good as it’s possible to make your visit on the blog enjoyable. However, we remind that all rights to photographs on the website are the property of its authors.

All rights reserved. No part of these pages, either text or image may be used for any purpose other than personal use. Therefore, reproduction, modification, storage in a retrieval system or retransmission, in any form or by any means, electronic, mechanical or otherwise, for reasons other than personal use, is strictly prohibited without prior written permission.