Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika (Wersja Polska) Aconcagua. In the shadow of the Snow Sentinel (English Version)

Aconcagua

w cieniu Śnieżnego Strażnika

Aconcagua

O książce

Aconcagua

Relacja z solowej wyprawy na najwyższy szczyt południowej hemisfery; opowieść o wyzwaniu, ale bez nadęcia, z lekką narracją i z przymrużeniem oka.

Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika

Relacja z solowej wyprawy na najwyższy szczyt południowej hemisfery – Aconcaguę. Opowieść o wyzwaniu, ale bez nadęcia, z lekką narracją i z przymrużeniem oka.

Aconcagua

294

STRONY

16

ROZDZIAŁÓW

67

ZDJĘĆ

9

KODÓW QR

GÓRA

Dlaczego Aconcagua?

W języku Indian Keczua nazwa góry oznacza Białego Strażnika. Już dawno temu lokalne plemiona Indian przypisywały jej cechy ludzkie. Celowa antropomorfizacja pozwala w surowej i nieożywionej górskiej przyrodzie odnaleźć pierwiastek ludzki lub nawet boski, cechy nadprzyrodzone, które z jednej strony ściśle osadzają człowieka w hierarchii i uwypuklają jego małość wobec potęgi sił natury, z drugiej zaś podkreślają znaczenie i miejsce w wielkim kręgu życia.

Dla autora Aconcagua jest Śnieżnym Strażnikiem, w którego cieniu wszystkie wyrzeczenia i zmagania podczas akcji górskiej nabierają głębszego charakteru. Nie jest kolejną górą, na którą się wchodzi, którą się zalicza, lecz czymś więcej. Pozwala przeżyć wyprawę w szczególny sposób, wypełniając plecak podróżnika bagażem nowych, niezapomnianych do końca życia doświadczeń.

W książce autor zabiera czytelnika do serca Andów, gdzie sprawdza smak patagońskiej wołowiny popijanej winem z Mendozy, gdzie przy wspólnym yerba mate poznaje wyjątkowych ludzi, w których żyłach płynie indiańska krew oraz gdzie słodkim dulce de leche rekompensuje trudy surowego obozowego życia. „Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika” to relacja z solowej wyprawy na najwyższy szczyt południowej hemisfery; opowieść o wyzwaniu, ale bez nadęcia, z lekką narracją i z przymrużeniem oka.

Aconcagua

GÓRA

O autorze

Łukasz Kocewiak – organizator wypraw wysokogórskich w Himalaje, Kaukaz, Pamir, Hindukusz. Od ponad dziesięciu lat z pasją prowadzi bloga podróżniczego Kartka z Podróży. Wielokrotnie publikował na łamach magazynów o tematyce górskiej. W grudniu 2015 roku samotnie wszedł na Aconcaguę – najwyższy szczyt półkuli południowej (6961 m n.p.m.), co opisał w swojej pierwszej książce „Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika”.

Z wykształcenia inżynier elektryk, który swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje przy budowie farm wiatrowych na wodzie. Pasja do podróżowania, fotografii i gór pchają go konsekwentnie do realizowania coraz to ciekawszych projektów. Od lat wspina się w naszych polskich Tatrach oraz w górach wysokich na całym świecie. Zrealizował między innymi takie projekty jak wyprawa samochodem terenowym po Saharze i pustyni Gobi; wyprawa na Manaslu, Pik Lenina, Noszak, Denali; 16.ooo km pociągiem przez Azję.

Aconcagua

GÓRA

Opinie o książce

FRAGMENT

OCENY

KUP

GÓRA