X
Argentyna, Chile, relacje

Aconcagua: film z trekingu doliną Horcones

20 sierpnia 2017 7

Żywcem z książki

Z takim zaangażowaniem prowadzimy rozmowę, że tylko kątem oka rejestruję zmieniający się krajobraz. Na początku rozpościerały się widoki pełne soczystej zieleni, a nieodłącznym elementem otoczenia były krzaki i bujne kępy trawy. Dobrze wydeptana ścieżka prowadziła między witalną florą i sporadycznie występującymi głazami. Z czasem jednak przyroda ożywiona ustępowała miejsca skalnemu podłożu. A o tutejszych kamieniach można naprawdę dużo mówić, istny raj dla geologów.
– Zobacz, wkraczamy właśnie w nowy teren – zwraca uwagę Brazylijczyk. – Widzisz te połacie jasnych kamieni przed nami?
– Tak – odpowiadam i wytężam wzrok przed siebie.
– Miejscowi mówią na to „plaża”. Choć jesteśmy daleko od morza, do złudzenia przypomina piaszczyste wybrzeże. Ciągnie się bardzo daleko, więc przyzwyczaj się do monotonii krajobrazu.

Więcej o książce

W książce zabiorę Cię do serca Andów, gdzie sprawdzimy smak patagońskiej wołowiny, którą popijemy winem z Mendozy, gdzie przy wspólnym yerba mate poznamy wyjątkowych ludzi, w których żyłach płynie indiańska krew oraz gdzie słodkim dulce de leche zrekompensujemy trudy surowego obozowego życia. „Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika” to relacja z solowej wyprawy na najwyższy szczyt południowej hemisfery; opowieść o wyzwaniu, ale bez nadęcia, z lekką narracją i z przymrużeniem oka.

Więcej o autorze

Kim jestem? Entuzjastą gór, miłośnikiem górskich przygód, może podróżnikiem? Jestem sobą. Na co dzień z pasją i nieprzerwanie od sześciu lat prowadzę tego bloga podróżniczego Kartka z Podróży. W grudniu 2015 roku samotnie wszedłem na Aconcaguę – najwyższy szczyt półkuli południowej (6961 m n.p.m.), co dokładnie opisałem w swojej pierwszej książce „Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika”. Myślę, że możesz mnie poznać, kiedy pójdziemy razem w góry. Dlaczego nie na Aconcaguę? (-:

0

Jest 7 komentarzy

 • Cook and Love pisze:

  Nie mogę nigdzie dostać tej książki 🙁

 • Karolina pisze:

  Aconcague widzialam z daleka, z punktu widokowego w parku. Szczyt na chwilę wyszedł zza chmur ☺ cudownie musi być tam, u góry !

 • krystian pisze:

  Nie wiem, dlaczego ale ciężko mi się czyta podróżnicze książki. Nie każdy może ma rękę do opowiadania historii, ale wydaje mi się że Twoja książka będzie dobra 🙂

 • No to Fru pisze:

  Jak to się stało, że nie wiedziałam o książce? Idę przeglądać księgarnie internetowe!

 • Mmalena pisze:

  Gratuluję książki. Chętnie poczytam – planujesz może audiobooka, bo ostatnio takie czytanie najłatwiej mi przychodzi 😉

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *