X
Argentyna, relacje

Aconcagua, w cieniu Śnieżnego Strażnika – rozmowa w radiu Kampus

16 stycznia 2017 12

Nie tak dawno Mateusz z Akademickiego Radia Kampus (słuchaj na 97,1 FM w Warszawie i okolicach) zaprosił mnie do studia i rozmawialiśmy o samodzielnej wyprawie na najwyższy szczyt wszystkich Ameryk, południowej i zachodniej hemisfery – Aconcaguę. Rozmawiało się rewelacyjnie i pozdrowienia dla całej ekipy z radia.

Dyskutowaliśmy o dawnym imperium inkaskim, kulturze regionu, mitochondrialnym DNA, przepastnych górskich przestrzeniach i specyfice wypraw wysokogórskich. Nie zabrakło także soczystych treści z patagońską wołowiną oraz czerwonym argentyńskim winem. O tym wszystkim postarałem się podzielić ze słuchaczami, nie pomijając najmniejszych szczegółów.

 

Wyprawę zorganizowałem w 2015 roku. Po wielu tygodniach przygotowań i zmagań 15 grudnia udało się postawić stopę na wierzchołku, skąd widać już tylko nieboskłon i przepastne przestrzenie Oceanu Spokojnego. Pod wielkim wrażeniem przedsięwzięcia oraz z bagażem nowych doświadczeń zacząłem spisywać swoją historię. Nazbierało się materiału na całą książkę, która niebawem zostanie wydana i pojawi się w sprzedaży. Tymczasem zapraszam do wysłuchania audycji.

Więcej o książce będzie się pojawiać pod adresem: Aconcagua – w cieniu Śnieżnego Strażnika (www.kartkazpodrozy.pl/aconcagua).

0

Jest 12 komentarzy

 • Mariusz pisze:

  Zazdroszczę tej wyprawy, niesamowita. Piękny wpis. Pozdrawiam serdecznie

 • Ciekawie mówiłeś w radiu. Ale o tej książce to mnie zaskoczyłeś:-)

 • Szymon pisze:

  Andy (i Patagonia) to chyba jeden z niewielu regionów Ameryki Płd., który mnie do siebie przyciąga /no dobra, jeszcze Gujany i Surinam/ 🙂

 • Podziwiam podróż, sama chyba dopiero przygotowuję się mentalnie na tę stronę świata, ale teraz już widzę, że będę miała źródło inspiracji i wiedzy w postaci książki 🙂

 • Fru pisze:

  Pięknie opowiadasz! 🙂 Dla mnie ta część świata jeszcze nie jest odkryta, a już wycieczki wysokogórskie to totalny kosmos!

 • S. pisze:

  Słychać wyraźnie, że nie tylko podróżujesz, ale też czytasz książki. Słuszny, literacki język.

  • Dzięki za pochlebne słowa. Opowiadając o wojażach, staram się dobierać słowa i zaciekawić. Mam nadzieję, że oprócz stylu wypowiedzi również treść przypadła Ci do gustu. (-:,

 • Monika pisze:

  Chętnie przczytam książkę 🙂 Zdecydowanie wolę słowo pisane od mówionego 😉

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *