Co to jest „8 Solo”

To więcej niż chodzenie po górach, to ścieżka rozwoju i sposób na poznanie siebie. Wybieram dowolne osiem szczytów, powyżej 1k, 2k, 3k metrów i tak aż do 8k. Wchodzę na nie sam, bez wsparcia, bez sponsorów, tylko z jednym namiotem.
Dlaczego „8 solo”
To moja górska ścieżka, która pozwala mi poznać własne słabości, wzmocnić charakter, rozwijać pasję. Każda góra doświadcza mnie w inny sposób. Czas spędzony samotnie między strzelistymi turniami pozwala mi wyciszyć się, a solowa wspinaczka dotrzeć do granicy własnego lęku. Po powrocie z wypraw problemy dnia codziennego wydają się trywialne, dostrzegam też piękno w rutynie i prostych czynnościach.
Czym dla Ciebie jest „8 solo”?
Chcę, aby każdy nowy projekt górski był bardziej wymagający. To mnie ekscytuje i zachęca do działania. Gdzieś jednak musi być cel, ta górska ścieżka dokądś musi prowadzić. „8 solo” chroni mnie przed przekroczeniem subtelnej granicy między pasją, a obsesją.
Co dalej?
„8 solo” to alternatywa ścieżka do dawno przetartych szlaków jak „Korona Ziemi” lub „Korona Himalajów i Karakorum”, którą każdy może podążać. Samych sześciotysięczników na świecie jest więcej niż sto. „8 solo” to nie tylko samodzielne zdobywanie szczytów oraz nieskrępowana eksploracja gór, to także swoboda wyboru i wolny umysł od oklepanych schematów.