Co to jest „8 Solo”

To więcej niż chodzenie po górach, to ścieżka rozwoju i sposób na poznanie siebie. Wybieram dowolne osiem szczytów, powyżej 1k, 2k, 3k metrów i tak aż do 8k. Wchodzę na nie sam, bez wsparcia, bez sponsorów, tylko z jednym namiotem.
Dlaczego „8 solo”
To moja górska ścieżka, która pozwala mi poznać własne słabości, wzmocnić charakter, rozwijać pasję. Każda góra doświadcza mnie w inny sposób. Czas spędzony samotnie między strzelistymi turniami pozwala mi wyciszyć się, a solowa wspinaczka dotrzeć do granicy własnego lęku. Po powrocie z wypraw problemy dnia codziennego wydają się trywialne, dostrzegam też piękno w rutynie i prostych czynnościach.
Czym dla Ciebie jest „8 solo”?
Chcę, aby każdy nowy projekt górski był bardziej wymagający. To mnie ekscytuje i zachęca do działania. Gdzieś jednak musi być cel, ta górska ścieżka dokądś musi prowadzić. „8 solo” chroni mnie przed przekroczeniem subtelnej granicy między pasją, a obsesją.
Co dalej?

„8 solo” to alternatywa ścieżka do dawno przetartych szlaków jak „Korona Ziemi” lub „Śnieżna Pantera”, którą każdy może podążać. Samych sześciotysięczników na świecie jest więcej niż sto. „8 solo” to nie tylko samodzielne zdobywanie szczytów oraz nieskrępowana eksploracja gór, to także swoboda wyboru i wolny umysł od oklepanych schematów.