Cześć!

„Kartka z podróży” to źródło podróżniczych inspiracji. Dzieląc się przygodami z podróży pokazujemy otaczający nas świat – począwszy od pobliskiego lasu, na poddaszu ziemi skończywszy. Staramy się doświadczyć odwiedzane miejsca zarówno z punktu widzenia kultury, społeczeństwa jak i piękna otaczającej przyrody. Nie jesteśmy amatorami gotowych, zorganizowanych wczasów na plaży pod parasolką i wszelkie oferty „last minute” omijamy szerokim łukiem.

Portret kobiety w okularach przeciwsłonecznych - Patrycja Skłodowska

Ciekawość świata ma we krwi. Zaszczepioną w dzieciństwie pasję pogłębiała studiując geografię. Kocha galopy po plaży i wiatr w żaglach. Miłośniczka podróży kulinarnych. Fascynuje się folklorem i sztuką ludową. Podróżując szczególnie skupia się na poznawaniu kultury i społeczeństwa odwiedzanego kraju.

Łukasz

Specjalista od energetyki odnawialnej. Najprawdopodobniej jedyny człowiek, który uprawia prąd i hoduje wiatraki, a swoje doświadczenie wykorzystuje w projektowaniu morskich farm wiatrowych. Pasja do podróżowania, fotografii i gór łączą się w harmonijny sposób i pozwalają w wolnych chwilach prowadzić tego bloga.

Współpraca

Zapraszamy do współpracy. Z chęcią opowiemy o naszych podróżach podczas prezentacji. Nasze spotkania podróżnicze są zawsze wyjątkowe dzięki interakcjom z widzami. Staramy się angażować publiczność pokazując rekwizyty z podróży. Dysponujemy wysokiej jakości materiałami multimedialnymi.

Podczas spotkań promujemy odpowiedzialną i zrównoważoną turystykę. Przekazujemy wartości, które z naszej perspektywy przyczyniają się do kształtowania postawy turysty i podróżnika wrażliwego na piękno wynikające z różnic kulturowych. Poruszamy kwestie tolerancji i szacunku dla lokalnych społeczeństw, a także dbałość o środowisko naturalne.

O Kartce

„Kartka z podróży” powstała, aby dzielić się przygodami z trzymiesięcznego pobytu na Nowej Zelandii. Pierwsza wersja bloga została założona w pociągu relacji Fredericia-Kopenhaga, w drodze na lotnisko. Stopniowo przerodziła się w coś więcej niż blog. Dziś „Kartka” to nasza wielka pasja mająca wpływ na styl życia. Piszemy o podróżach oraz motywujemy do samodzielnego organizowania wypraw wysokogórskich. Organizujemy slajdowiska, spotkania podróżnicze. Publikujemy w prasie tematycznej.

Większość zdjęć opublikowana na blogu jest naszego autorstwa. Zdarzają się wyjątki, ale jest to wtedy wyraźnie podkreślone. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby nasze fotografie były ciekawe i wykonane z pomysłem, tak aby uprzyjemnić Twój czas spędzony na blogu. Jeśli podobają Ci się zdjęcia lub tekst – skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na współpracę. Jednocześnie informujemy, że posiadamy wszelkie prawa do fotografii zamieszczonych na tej stronie, dlatego też prosimy, aby nie rozpowszechniać ich bez naszej zgody.

Kopiowanie naszych tekstów oraz wykorzystywanie zdjęć bez naszej zgody jest zabronione. (Dz. U. Nr 24, poz. 83)