X

Sierpień 2012

ciekawostki, Dania
Geocaching, czyli zabawa w poszukiwaczy skarbów
25 sierpnia 2012 at 22:59 0
Jest z tym trochę zabawy i ekscytacji, muszę przyznać -  uganianie się po lesie z GPS-em w nadziei na odnalezienie "skarbu". Kilka sekund na północ, potem druga współrzędna i gdzieś tu musi być skrzynka. Może pod tamtym drzewem, albo w tej skarpie. Geocaching - zabawa dla ludzi w każdym wieku, każdej płci, z każdego zakątka kuli ziemskiej. Dla tych, którzy nie boją się umazać w błocie albo podrapać w jeżynach. Kartka-z-Podrozy-Geocaching-001 (więcej…)
Czytaj więcej
Malezja, relacje
Moja prośba o Wyspy Szczęśliwe
24 sierpnia 2012 at 06:42 0
Czas zwalnia. A piasek parzy w stopy. Za dnia szukasz cienia, nocą ciągniesz do baru. Bez wątpienia mają w sobie jakiś magiczny urok - Wyspy Szczęśliwe, które nie istnieją na mapach ani globusach. Trzeba ich poszukać samemu.
Kartka-z-Podrozy-Malezyjski-Raj-01

Long Beach - Pulau Kecil

(więcej…)
Czytaj więcej
Gruzja, relacje
Uszba (Ushba)
11 sierpnia 2012 at 09:32 5
[scroll down for English or click here] Wyobraź sobie miejsce, gdzie nieprzeniknione piękno natury potęguje przemijalność i słabość człowieka. Miejsce, gdzie człowiek jest w stanie poznać i zwalczyć swoje słabości. Gdzie wszelkie problemy doczesne tego świata wydają się błahe i odległe. Mnie się udało znaleźć takie miejsce. Ushba-4 (więcej…)
Czytaj więcej
Gruzja, relacje
W kraju Świętego Jerzego
4 sierpnia 2012 at 11:11 2
Podróżując po Gruzji spotkało mnie wiele sytuacji, które znacząco wpłynęły na moje wyobrażenie tego kraju. Inna kultura i inna sytuacja geopolityczna na pewno znacząco się do tego przyczyniły. Ciekawsze spostrzeżenia postanowiłem zapisać. Być może zachęci Cię to do podróży w te rejony świata. W-kraju-Swietego-Jerzego-3 (więcej…)
Czytaj więcej
ciekawostki, Malezja
Trzy kultury – jeden kraj
1 sierpnia 2012 at 16:33 1
Pisałam ostatnio o tym, że społeczeństwo Malezji tworzą Chińczycy, Hindusi i Malezyjczycy. Wspomniałam też o tym, że rząd usiłuje wpoić tożsamość narodową nacjom nie-malajskim, bo naród musi przemawiać jednym głosem. Pomyślałam, że to niemożliwe, aby zrównać tak różne i odmienne kultury, bo chociaż każdy z nas rodzi się niczym tabula rasa, to nasz światopogląd wysysamy z mlekiem matki. Naszej kultury uczymy się od innych - nie jest ona zapisana w genach. Chyba właśnie dlaczego społeczeństwo Malezji nigdy nie będzie w homogeniczne, tak jak życzyłyby sobie władze państwa.
Jaya Petaling

Jaya Petaling

(więcej…)
Czytaj więcej